MULTITANK fronttartály
NorAn Multitank fronttartály – Folyékony műtrágya kijuttatás pontosan, hatékonyan
NorAn Multitank család többfunkciós, kombinált kijuttató berendezés, amelyekkel a talajbaktériumok és műtrágyák kijuttatása a talajmunkákkal egy menetben történik. Emiatt roppant takarékos és hatékony megoldás. Különböző igények szerint többféle konfigurációban is összeállítható, figyelembe véve a gazda igényeit, az adott talajmunkát és a gépek sajátosságait.

660-1100L

2.5-18.0m

50-190 LE

2418-4848 kg
Legfontosabb tulajdonságok
Ha a műtrágyáját pontosan oda szeretné kijuttatni, ahol az azonnal és veszteségmentesen hasznosul, akkor a Multitank a megfelelő választás.

Megfelelő nyomáson
A NorAn Multitankot tervezett alkalmazási céljainknak megfelelően különböző szivattyúkkal rendelhetjük. Abban az esetben, ha baktérium tárgya vagy alacsonyabb dózisban folyékony műtrágya kijuttatása a cél, akkor a 12V-os elektromos szivattyú áll rendelkezésre 20,5 l/perc maximális teljesítménnyel. Ezekkel maximum 150-200 l/ha értéket tudunk elérni az alábbi paraméterek mellett (nyomás: 2bar ; sebesség: 10 km/h ; munkaszélesség: 6m) Amennyiben a kijuttatott mennyiség felső határában nem szeretnénk kompromisszumot kötni, akkor minden esetben a hidraulikus meghajtású 115 l/perc teljesítményű Annovi Reverberi membrán szivattyút kell választani.
Tűpontos szabályzó rendszer
A szivattyú típusától függetlenül a vezérlés a folyadékot minden esetben menetsebesség arányosan juttatja ki, ezzel biztosítva, hogy a területünk minden részén egyenletes liter/ha dózis kerüljön kijuttatásra. A rendszer alapját egy 10”-os nagyméretű tablet biztosítja, amin minden fontos adatot nyomon követhetünk és egyszerűen elvégezhetjük a szükséges beállításokat. A sebesség GPS segítségével van meghatározva. Táblavégi fordulókban a munkagép kiemelésekor, a munkagép kapcsoló azonnal megállítja a kijuttatást, a manőver befejezése után pedig automatikusan elindítja azt, ezzel nagyon kényelmessé teszi az üzemeltetést.
A hidromotoros szivattyúval rendelkező tartályokhoz opcióban elérhető ISOBUS vezérlés is, aminek köszönhetően a traktorunk saját monitorjáról tudjuk vezérelni a Multitank fronttartályunkat.



Korlátlan lehetőségek
Többféle konfigurációban is összeállítható a NorAn Multitank a gazda igényei, illetve az aktuális talajmunkák, vagy a gépek sajátosságai szerint.
Az eszköz rögzíthető az erőgép három pontos fronthidraulikájára, illetve, ha nincs ilyen, akkor egyedi adapter-kiegészítéssel orrsúlytartójára, illetve gépspecifikus beállításokkal és alkatrész konfigurációval a munkagépre (vetőgép, kultivátor, tárcsa, stb.) is.
A különböző konfigurációk kialakítása egyszerű, mivel a NorAn Multitank szett főbb alkatrészei minden munkafolyamat esetében azonosak, a kiegészítő alkatrészek (szórókeret, fúvókák, vezetékek, stb.) száma, vagy méretezése pedig az aktuális feladathoz módosítható.
Alkalmazási területek
- vetéssel egy menetben történő kijuttatás a vetőgépre szerelt injektáló szerkezettel
- vetőágy készítésekor történő kijuttatás talajművelő eszközre szerelt kijuttató
szerkezettel vagy tartályra szerelt szórókerettel - sorközműveléskor történő kijuttatás
- tarlókezelés bármilyen talajművelő eszközre szerelt kijuttató szerkezettel
- szántáskor az erőgépre vagy az ekére, tárcsára szerelt kijuttató szerkezettel


Érdekli ez a gép? Kérdése van?Hívd most! +36 30 601 31 61
Műszaki adatok
NorAn Multitank | HF 1100 | HF 660 | EF 1100 | EF 660 | ER 1100 | ER 660 |
---|---|---|---|---|---|---|
Munkaszélesség (m) | 3-12 | 3-12 | 3-12 | 3-12 | 3-12 | 3-12 |
Az alapgép súlya (kg) | 330 | 300 | 290 | 260 | 290 | 260 |
Tartály kapacitás (L) | 1100 | 660 | 1100 | 660 | 1100 | 660 |
Munkasebesség (km/h) | 6-16 | 6-16 | 6-12 | 6-12 | 6-12 | 6-12 |
Kijuttatási tartomány (L) | 80-380 | 80-380 | 80-180 | 80-180 | 80-180 | 80-180 |
Szivattyú teljesítménye (liter/perc) | 115 | 115 | 115 | 115 | 115 | 115 |
Szivattyú tipusa: | Hidraulikus | Hidraulikus | Elektromos (12V) | Elektromos (12V) | Elektromos (12V) | Elektromos (12V) |
Függesztés/rögzítés típusa: | 3-pont Kat. II / frontsúly helyére | 3-pont Kat. II / frontsúly helyére | 3-pont Kat. II / frontsúly helyére | 3-pont Kat. II / frontsúly helyére | Munkagépen elhelyzve | Munkagépen elhelyzve |
Hidraulika körök száma | 1 DA | 1 DA | - | - | - | - |
Vonóerőigény (LE-től) | 80-110 | 80-110 | 80-110 | 60-90 | 80-110 | 60-90 |
DA = kettős működésű (min. 180 bar)
HF = Hidraulikus szivattyús tartály front függesztés
EF = Elektromos szivattyús tartály front függesztés
ER = Elektromos tartály munkagépen elhelyezve

Noran Multitank
Tartozékok
Tudjuk, hogy mindenkinek eltérő elvárásai vannak az opcionális gépfelszereléssel kapcsolatban.
Ezért személyre szabhatja N-MAX folyékony műtrágya injektálóját, hogy pontosan megfeleljen az Ön igényeinek.
Opciók:

Front szórókeret (3-4-5-6 m)

Felszívó tömlőkészlet (8m D50 dömlővel)

ISOBUS vezérlés

Tartály rögzítő konzol (tárcsára, sorkozművelőre, magágykészítőre)
Galéria
Kapcsolatfelvételi űrlap
Segítségre van szüksége a választáshoz vagy érdekelné valamelyik gép bemutatása? Lépjen velünk kapcsolatba!
Telefonszám:
+36 30 601 31 61
A nagy pontosságú sebesség jelet beépített GPS antenna biztosítja.
Minden NorAn Multitank alapfelszereltségben sebesség arányos kijuttatást biztosító vezérléssel kerül piacra. Ez azt jelenti, hogy a vezérlő monitorba előre rögzítjük a kijuttatás dózisát l/ha mértékegységben és a rendszer a mért munkasebesség alapján változtatja a nyomást ami biztosítja, hogy sebességtől függetlenül a kijuttatott l/ha mennyiség az egész területen azonos maradjon.
A NorAn Multitank fronttartály elsősorban folyékony műtrágyák (pl. UAN oldat, DAM) kijuttatására lett tervezve. Emellett alkalmazható víz, baktériumtrágyák vagy egyéb folyékony növénykondicionálók precíz adagolására is, ha azok nem maró hatásúak.
A menetarányos kijuttatás azt jelenti, hogy a rendszer a traktor haladási sebességéhez igazítja a kijuttatott folyadék mennyiségét, így egyenletes tápanyageloszlás érhető el – még változó sebesség mellett is. Ez megelőzi a túl- vagy aluladagolást, javítja a hatékonyságot és csökkenti a költségeket.
A Multitank vezérelhető:
ISOBUS rendszeren keresztül a traktor saját termináljáról.
A Multitank fronttartály szabványos hárompontos felfüggesztéssel rendelkezik, így szinte bármilyen korszerű traktorra felszerelhető. Fontos a megfelelő emelési kapacitás (a nagyobb tartálymodellek tömege miatt).
A Multitank három méretben érhető el:
- 660 liter
- 1100 liter
A választásnál vedd figyelembe a munkagép szélességét, a szántóföldi táblák méretét, valamint a kívánt hektárhoz viszonyított tápanyagmennyiséget. Kérdés esetén segítünk a méret kiválasztásában.
A rendszer menetsebesség-arányosan 0–25 km/h tartományban működik precízen. A pontos működéshez GPS-jelre vagy kerékszenzorra támaszkodik, így biztosítva az állandó dózisarányt különböző sebességeknél is.
A multitank fronttartályt használat után a rendszer egyszerűen átmosható, és minimális karbantartást igényel. Időszakosan ellenőrizni kell a szivattyú, szűrők és csatlakozók állapotát. Tiszta vízzel kell átmosni a rendszert használat után. A téli időszakra pedig fagyállóval feltölteni.
A fronttartályhoz többféle kijuttató elem érhető el, például:
- Szántóföldi permetező keret
- Sorközművelő kultivátor
- Vetőgép
- Rövidtárcsa
- Folyékony műtrágya injektáló
A rendszer kompatibilis vetőgépekkel, kultivátorokkal és tárcsás munkagépekkel is.
A NorAn csapata országos szervizhálózattal rendelkezik. Beüzemeléskor helyszíni támogatást biztosítunk, és műszaki segítséget nyújtunk szezon közben is – telefonon, videóhívással vagy kiszállással.